Samsung tablet sektöründe bombayı patlattı; şimdi Apple düşünsün

Samsung‘un Galaxy Tab S9 serisini Temmuz 2023’te piyasaya sürmesinin ardından, teknoloji dünyası bu serinin bir sonraki modeli olacak Galaxy Tab S10 serisine dair işaretler aramaya başladı. Güney Kore’nin güvenlik sertifikasyon platformu SafetyKorea’da görülen ve Galaxy Tab S10 Plus’a ait olabileceği düşünülen bir pil, bu beklentileri daha da artırdı. EB-BX828ABE model numarasına sahip olan bu Li-ion pil, platformda bulanık test görüntüleri nedeniyle kapasitesi hakkında kesin bir bilgi verilmeksizin listelendi. Ancak bu, söz konusu pilin ilk defa bir sertifikasyon platformunda görüldüğü anlamına gelmiyor. Daha önce Hindistan’ın BIS sertifikasyon sitesinde de benzer şekilde kapasitesi belirtilmeksizin ortaya çıkmıştı.

Geçen yılın modellerine bakıldığında, Samsung‘un Galaxy Tab S10 serisinde de en az üç modelle kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor: Galaxy Tab S10, Galaxy Tab S10 Plus ve Galaxy Tab S10 Ultra. Bu serinin özellikleri ve tasarımı hakkında şimdilik fazla bilgi bulunmasa da, Galaxy Tab S9 Plus modelinin özelliklerine kısa bir bakış, beklentileri bir miktar şekillendirebilir.

Samsung tablet sektöründe bombayı patlattı; şimdi Apple düşünsün

Galaxy Tab S9 Plus, 12.4 inçlik WQXGA+ bir ekranla geliyor ve bu ekran 120Hz tazeleme hızı sunuyor. Cihazda, ekran içi bir parmak izi tarayıcısı bulunuyor ve S-Pen desteği de mevcut. Cihazı güçlendiren yonga seti Snapdragon 8 Gen 2 olup, 12GB’a kadar RAM ve 512GB depolama alanı ile destekleniyor. 10,090mAh kapasiteli bir pil ile donatılan cihaz, 45W hızlı şarjı destekliyor. Kamera tarafında ise arka yüzde 13MP ve 8MP’lik çift kamera kurulumuna sahipken, ön tarafta 12MP’lik bir selfie kamerası bulunuyor. Ses deneyimi açısından, AKG tarafından ayarlanmış dört hoparlörle gelen cihaz, Dolby Atmos standartını da destekliyor.

Bu bilgiler ışığında, Galaxy Tab S10 serisinin de benzer güçlü özelliklerle gelmesi ve Samsung’un tablet pazarındaki yerini daha da sağlamlaştırması bekleniyor. Ancak resmi duyurulara kadar bu sadece tahminlerden ibaret.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x